czwartek, 13 czerwca 2013

Aby zmienić ciało, trzeba sformatować umysł

Oglądam już kolejny sezon amerykańskiego reality show The Bigest Loser. Niedawno skończyłam 3 sezon.
źródło: nbc.com

Niesamowicie jest patrzeć, jak ludzie, którzy ważą po nawet 200 kg dążą do celu. Same show jest zrobione pod publiczkę. Nie mam co do tego większych złudzeń, ale wierzę, że Ci ludzie naprawdę chcą zmienić swoje życie i ogromnie mnie to motywuje.

Poniżej 4 finalistów 3 Sezonu (2006r.). Schudli wiele wiele kilogramów. Na początku przy pomocy trenerów, potem musieli zmierzyć się ze sobą i swoimi słabościami w domowym zaciszu. Udało się!


Edycję wygrał Eric Chopin (407 lbs = 185 kg) gubiąc 214 lbs, tym samym osiągając wagę 193 lbs, czyli 87 kg. Niesamowite! Wygląda jak zupełnie inna osoba!Tylko cóż z tego, jeżeli już 4 lata później, jak podaje New York Post, przytył z powrotem 150 lbs??!! Wrócił do jedzenia w dużych ilościach i mało wartościowego jedzenia oraz przestał sie ruszać. Wrócił stary styl życia. Smutne. Wiedza, której nabył podczas programu, odeszła w niepamięć. Facet zgubił ponad 50% swojej pierwotnej wagi i zaprzepaścił wszystko, o co tak ciężko walczył. Szkoda.

To pokazuje jak bardzo ważne jest to, co siedzi w głowie. To w jaki sposób myślisz, jakie podejmujesz decyzje każdego  dnia. 

Facet dzień w dzień jadł pizzę i mówił sobie "tylko dzisiaj". Frytki, pączki, smażone jedzenie, syfne i ciężkie. I choć każdego dnia czuł się coraz gorzej, to brnął coraz dalej w stare grzęzawisko. Straszna szkoda. Co poszło nie tak? Zażerał stres i smutki. Tylko czy nadmierne jedzenie mu pomogło? Ani trochę.

Nie chodzi o to, aby do końca życia nie posłodzić kawy, czy nie zjeść kawałka czekolady lub pizzy, będąc ze znajomymi w restauracji. Chodzi o styl życia. O świadomość własnego ciała. O wiedzę, jakie jedzenie nam szkodzi. O umiar, ale nie umartwianie się. A przede wszystkim: o bycie szczerym samym przed sobą. 

Nigdy się nie poddawajcie. Dbajcie o siebie, jedzcie zdrowo, ruszajcie ile się da - Wasze ciała Wam odpłacą, a i o uśmiech przyjdzie łatwiej!:)

7 komentarzy:

 1. Ja mam podobnie co schudnę to tyję. Ale powiedziałam dosyć! Walczę o zdrowie i zgrabną sylwetkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki! Najważniejsze to nie poddawać się, gdy zdarzy nam się potknięcie. Każdemu się zdarza:)

   Usuń
 2. Rewelacyjny ten program. Jestem zdumiona przemianą tego mężczyzny:-O

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem pod ogromnym wrazeniem!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię tego typu programy. Dziwi mnie jednak fakt,że ludzie potrafią osiągnąć takie egekty i nie żal im jest to wszystko zaprzepaścić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, ze to jest kwestia braku kontroli. Zaprzepaścić łatwo niestety, komórki tłuszczowe nie znikają. Coś idzie w życiu nie tak i kilogram za kilogramem leci zanim się obejrzą, a potem znów trzeba by było podjąć wysiłek. Ogromny wysiłek i tu zaczynają się schody.

   Usuń