wtorek, 1 lipca 2014

Czego powinniśmy unikać chcąc zachować młody wygląd i szczupłą sylwetkę

Natknęłam sie na artykuł, w którym trenerzy gwiazd wyliczają szereg artykułów żywnościowych, których sami nie jedzą i których powinniśmy unikać jak ognia, jeżeli chcemy długo wyglądać młodo, zgrabnie i atrakcyjnie. Rady z jednej strony banalne, większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że każda z tych rzeczy nie wpływa pozytywnie na nasze oblicza. Zobaczcie sami - co o tym myślicie?

1. Alkohol - powoduje, że nie tylko zwalnia nam metabolizm i ciężej zgubić zbędne kilogramy, to dodatkowo jest źródłem tony pustych kalorii oraz sprawia, że wyglądamy starzej niż w rzeczywistości.

2. Winogrona i banany - lepiej wybierać inne owoce, banany są zapychaczem, a jednocześnie ma bardzo mało błonnika, więc nie sprawią, że pozostaniesz najedzony przez dłuższy czas, natomiast winogrona zawierają ogromne ilościu cukru.

3. Przetworzona żywność - nie powinniśmy jeść niczego, co w swoim składzie zawiera składniki, których nie znamy, albo nie potrafimy wypowiedzieć. Dodatkowo musimy wiedzieć, iż biały chleb, krakersy, grzanki itp. to pożywienie, które w naszym orgazniźmie przetważane jest na cukier a następnie odkładane w postaci tkanki tłuszczowej. Przetworzona żywność powoduje stany zapalne wewnątrz naszego ciała, które następnie prowadzą do różnorakich chorób.

4.  Gazowane napoje (także dietetyczne) - nie mają żadnych wartości odżywczych, nie nawadniają organizmu, a dodatkowo mogą powodować próchnicę zębów, utratę masy kostnej oraz nadciśnienie tętnicze. Co więcej przeładowane są cukrem, dietetyczna słodzikami, które także nie są zdrowe (zwiększaja chociażmy możliwość wystąpienia udaru).

5. Smażone potrawy - wysoko kaloryczne, przeładowane tłuszczami trans są mega niezdrowe i niezwykle tuczące.

6. Rafinowany cukier - ta sama zasada, co przy przetworzonym pożywieniu.

7. Jogurty - powinniśmy ich unikać, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy; często są przeładowane cukrem bądź jego chemicznymi odpowiednikami (czytajmy skład!).

8. Margaryna - naładowana pustymi kaloriami i tłuszczami trans - bardzo bardzo niezdrowa.

9. Gluten - powoduje wzdęcia oraz szybki spadek energii - gdy chcemy schudnąć powinniśmy go unikać (co nie jest proste, bo dodawany jest prawie do wszystkiego).

Ja chyba mimo wszystko bananów i winogron nie potrafię porzucić:) Uważam, że lepiej zjeść kiść winogron czy też nawet dwa wysoko kaloryczne banany niż batonika czy paczkę ciastek. Jest to zwyczajnie lepszy wybór.

Pamiętajcie - jesteś tym, co jesz i sam przez całe swoje życie pracujesz na swój wygląd i samopoczucie.
Chcij czuć się lepiej, chcij dobrze wyglądać, bo chcieć to móc:) Naprawdę w to wierzę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz